Aktuality ze třídy

INFORMACE K ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

Adaptace nových dětí

Vážení rodiče,
Vaše dítě bylo přijaté do věkově smíšené třídy, bude tedy navštěvovat třídu dětí různého věku. Většina dětí se bude znát již z předchozího roku. Tyto děti přicházejí do školky většinou natěšené, protože bývají na školku již dobře adaptované.

Provozní doba třídy Žirafek bude tedy již od prvního dne od 7:00 do 15:30 – 16:00 hod a do 17:00 pak bude provoz pokračovat na třídě Soviček.

U nových dětí samozřejmě počítáme s přívalem slziček v prvních dnech až týdnech. Abychom dětem usnadnili adaptaci co nejvíce, je možné přijít se první den do školky pouze na chvíli podívat a pohrát si zde i s rodičem v době mezi 7. a 10. hodinou. V průběhu následujícího týdne je pak možné vyzvedávat děti v 10:00 a pak teprve zkusit setrvání dítěte na celé dopoledne.

Děti, které již oddělení od rodičů zvládnou, samozřejmě mohou zůstat ve školce bez rodičů hned od prvního dne. Vy znáte Vaše dítě nejlépe a víte, jakou zátěž unese. Pokud však budete potřebovat ohledně adaptace poradit, neváhejte se na nás obrátit, jsme tu pro Vás.

První den budete do školky potřebovat pouze přezuvky (ne pantofle a kroksy) a případně převlečení na ven dle počasí a pyžamo, pokud bude dítě spát. Ve školce pak obdržíte seznam dalších věcí, které budou děti potřebovat.

Vyzvedávání dětí po obědě probíhá od 12:15 do 12:30, vyzvedávání dětí po odpočinku probíhá od 15:00 hodiny.

Začátkem září se budou konat třídní schůzky pro rodiče, kde se dozvíte další důležité informace.

Těšíme se na Vás
paní učitelky ze třídy Žirafek