Aktuality ze třídy

Plán činnosti:            07.10. – 11.10. 2019

Tematický celek:      „Já a příroda“

Tematická část:       „V říši rostlin“

Podtéma:               „Lesní plody na podzim“

Cíl:  Naučit se názvy lesních stromů a jejich plodů. Rozpoznat jednotlivé druhy hub. Osvojit si jednoduché poznatky o přírodě a její celkové proměně.

Zacvičíme si cvičební jednotku na základě písniček o houbách. Zahrajeme si pohybovou hru na jedlé a jedovaté houby. Uděláme si překážkovou dráhu jako v lese, pozor na hříbky a popadané stromy!

S dětmi si společně budeme povídat o lesních stromech a jejich plodech. Názorně si ukážeme nasbírané plody z lesa (šišky, kaštany, žaludy, houby…). Seznámíme děti s různými druhy hub, které se nacházejí v lese. Na obrázcích si ukážeme, které houby jsou prudce jedovaté a které jsou pro lidi jedlé. Budeme si povídat o tom, kdo chodí s rodiči do lesa na houby a kdo je má rád. Povíme si co se z hub dá vyrobit.

Nácvik básně a písně k danému tématu. Přečteme si pohádku o houbové víle a pokusíme se o dramatizaci pohádky.

Děti si na čtvrtku vybarví kluka nebo holku a místo vlasů jim nalepí listy. S předškolními dětmi si procvičíme jemnou motoriku s pracovními listy na téma v lese.

S dětmi si na procházce budeme ukazovat jednotlivé druhy stromů, plodů a pokusíme se je společně pojmenovat.