Aktuality ze třídy

Plán činnosti:               17.06. – 21.06. 2019

Tematický celek:          „Já, člověk“

Tematická část:             „Já, ty, my“
Podtéma:                       „Kdo nás chrání“

Cíl: Uvědomit si nebezpečí, se kterým se mohou děti setkat. Znát, kam se v případě potřeby obrátit o pomoc.

Procvičení hrubé motoriky na základě manipulačního cvičení s kruhy, lavičkou, cviční na školní zahradě – běh, přeskoky, protahovací cviky. Cvičební jednotka za doprovodu hudby. Zahrajeme si pohybovou hru „Zloději a policajti jedou“.

Budeme si s dětmi povídat o jejich zážitcích se záchranáři: hasiči, sanitkou, zdravotním personálem a s policií. Řekneme si, že s cizími lidmi se nebavíme a do žádného auta s nikým nesedáme. Povíme si hádanky – „Záchranná vozidla“.

Dětem vysvětlíme co mají říkat do telefonu, když se něco přihodí: kdo volá (jméno a příjmení), co se stalo, kde se to stalo…Nevoláme z legrace na důležitá telefonní čísla. Ve vodě z legrace nekřičíme o pomoc, když se doopravdy netopíme.

Nácvik básničky k tématu. Zopakujeme si důležitá tísňová čísla 155 – rychlá záchranná služba, 150 – hasiči, 158 – policie, 112 – tísňové volání. Nejprve si čísla objasníme na základě obrázků a pro každé číslo si ukážeme pohyb. Zahrajeme si společnou hru, kdy úkolem policajta bude přiřadit správně nalezené bačkory od dětí.

Malování požáru dle vlastní fantazie. S předškoláky bude procvičovat základní číselnou řadu, geometrické tvary, grafomotoriku.

Budeme společně sledovat a pojmenovávat dopravní značky.