Aktuality ze třídy

Plán činnosti:               27.01. – 31.01. 2020

Tematický celek:         „Já, člověk“

Tematická část:           „Já, ty, my“

Podtéma:                      „U zubaře“

Cíl: Získat vědomosti a dovednosti o tom, jak máme správně pečovat o své zuby a jak se máme zdravě stravovat.

S dětmi si vytvoříme opičí dráhu z kruhů a ze židliček. Zacvičíme si s gumovými kroužky a procvičíme si chodidla na balančních kamenech. Budeme cvičit na písničku o zubu. Zahrajeme si pohybové hry na: Zuby a kaz, Cukr, káva, limonáda a na Vitamíny.

S dětmi si řekneme o prvních zoubcích (mléčné zuby), jak správně o ně pečovat, co je zdravé jíst a co naopak zubům škodí. Budeme si společně povídat o tom, co nám chutná a co nám nechutná. Děti si seřadí obrázky zdravé a nezdravé stravy. Řekneme si, proč se musí pravidelně chodit na návštěvu k zubaři a proč se lidem dělají kazy. Názorně si ukážeme, jak se správně čistí zuby a kdy je nejdůležitější si je vyčistit.

S dětmi se naučíme básničku k tématu a část písničky o zubu. Budeme tvořit zdrobněliny k jednotlivým slovům. Zopakujeme si číselnou řadu, při počítání zubů na obrázku. Děti budou mít za úkol najít po třídě rozmístěné obrázky se zdravou stravou a nezdravou stravou.

Vyrobíme si zub s kazem a s lupou. Děti si barvou namalují zubní kartáček s pastou. Na didaktické hračce zubař si děti můžou vyrobit zuby z modelíny. Předškolní děti si udělají grafomotorické cvičení k danému tématu.

S dětmi na procházce a školní zahradě budeme pozorovat přírodniny, které nám připomínají zuby.

Dne 28.01.2020 se bude konat na třídě Soviček divadelní představení o Sněhurce.

Dne 29.01.2020 proběhne na třídě Soviček projektový den na téma Malý architekt od 8:30 hod.