Aktuality ze třídy

Plán činnosti:            23.04. – 27.04. 2018

Tematický celek:      „Já a člověk“

Tematická část:       „Tradice a zvyky“

Podtéma:                  „Nebojím se čarodějnic“

Cíl: Seznámit děti s lidovou tradicí pálení čarodějnic.

Uděláme si překážkovou dráhu, ve které se naučíme probíhat hlubokým lesem. Zahrajeme si společně pohybovou hru „Na čarodějnici v kruhu“. Budeme tancovat a doslova lítat.

Společně si s dětmi popovídáme o lidové tradici pálení čarodějnic. Řekneme si, proč to kdysi lidé dělali a jestli to bylo správné. Napíšeme si, vlastnosti čarodějnice na pergamen a zdokonalíme komunikační dovednosti u vyprávění pohádek, ve kterých se nachází zlá nebo hodná čarodějnice.

Naučíme se básničku o ježibabách a písničku. Zahrajeme si dramatickou hru – pohádku „O perníkové chaloupce“.

Děti si vyrobí černou kočku. Předškoláci si udělají pracovní listy s čarodějnicí. Vyrobíme si oblíbené lektvary nesmrtelnosti (z meduňky, kopřiv a z máty). Možná i ochutnáme hadí ocásky (bonbóny).

Na školní zahradě si děti zahrají hry a dostanou opečeného buřta.

Dne 27.04.2018 se bude konat na třídě Soviček čarodějnický rej. Děti si můžou v tento den přinést kostým čaroděje a čarodějnice.